Yunak Evleri , Andrew Harper gezilesi yerler listesinde Dünyanin en eşsiz ikinci oteli seçildi

REFERANS


Ürgüp'teki mağara evler en acayipler listesinde

Ürgüp'teki Yunak Evleri, ünlü seyahat portalı TripAdvisor'ın dünyanın en acayip 10 oteli listesine girdi. TripAdviser mağara otel için, "Büyüleyici bir tepe üzerinde bal peteği şeklinde oyulmuş gibi" dedi.

Nevşehir, Ürgüp'teki butik mağara otel, dünya gezginlerinin "in" listesine girdi. 220 binden fazla oteli kapsayan dünyanın en büyük seyahat sitelerinden TripAdvisor.com, dünyanın en acayip 10 otelini seçti. Bu oteller arasında geçmişi 7'nci yüzyıla dayanan altı mağara evden oluşan Yunak Evleri de bulunuyor. TripAdvisor Yunak Evleri için, "Büyüleyici bir tepe üzerinde bal peteği şeklinde oyulmuş gibi. Mağara evlerin odalarına dar ve labirent gibi bir yoldan ulaşılıyor. Adeta kayıp dünya gibi. Osmanlı stili dekorasyona sahip Yunak Evleri'nin özel terasından muhteşem yüksek kayalara bakmak mümkün. Dışarısı arkeoloji müzesi gibi" değerlendirmesinde bulundu. Yunak Evleri, turizmci Yusuf Görürgöz'e ait. Otel Müdürü Hüseyin Tiryaki, 10-15 yıl önce bu evlerin yerli ailelerin yaşadığı mekanlar olduğunu söyledi. Tiryaki, yüzde 90'ın üzerinde yabancı turistlere hizmet verdiklerini belirtti. ışte listedeki diğer acayip oteller:

1- Buz otel (Kanada): Ouebec'teki ünlü otel buzdan inşa edilmiş. Oteldeki buz temalı süitler, buz bar ve sanat galerisi ilgi çekiyor. Kayak, buzda balık avlama, okçuluk, kar motosikleti aktivitelerden birkaçı. TripAdviser'da yorumlardan birinde "5 yıldızlı bir Eskimo evinde uyumak gibi" diyor. Otel Ocak ve Nisan ayları arası açık.

2- Malmaison Oxford Castle (ıngiltere): Sultanahmet'te hapishaneden otel haline getirilen Four Seasons'ın ingiltere'de bir benzeri var. Bir TripAdviser ziyaretçisi, "Balayı için bu otele gelip, birlikte ömür boyu hapse girmek büyük bir başlangıç yapmak istedik" diyor. Malmaison, ingiltere'nin otele dönüştürülen ilk hapishanesi.

3- Imperial Boat House (Tayland): Otelde otantik Tik ağacından yapılma 34 adet gemi biçimde süit bulunuyor. Eski savaş gemilerini çağrıştıran evlerin üzerinde savaş topu bile var. Dışarıdaki havuzun etrafında gösterişli bir tropik bahçe de bulunuyor. 4- Fantasyland Hotel & Resort (Kanada): Otel, dünyanın en büyük alışveriş ve eğlence kompleksinin ortasında. Tamamen farklı hisler yaşatan temalı odaları var. 20 bin metrekarelik kapalı su parkı, kapalı buz pateni ve kapalı golf. Niye hepsi kapalı derseniz, unutmayın burası Edmonton, Ibiza değil.

5- Ariau Amazon Towers Hotel (Brezilya): Amazon ormanlarmdaki Ariau Amazon Towers, bir ağaç otel. 228 odalı otel, 25 kilometre genişliğinde ovaya bakıyor. Yuvarlak şekilli otel blokları sert ağaçtan yapılma. Ariau'nun yerden 20 metre yüksekte giden 6 kilometre uzunluğunda yine ağaçtan bağlantı yolları var.

6-Al Maha Desert Resort (Dubai): Bu otele "çöl gülü" deniliyor. Dubai Çölü'nün ortasındaki 7 yıldızlı otelin sahibi Dubai şeyhi. Başka yerde bulunmayan birçok aktivite bu otelde mevcut. şahin ve ceylanlarla vakit geçirmek, çölde 4x4 araç kullanmak, çöle manzaralı havuza girmek mümkün.

7- Wigwam Motel (ABD): Arizona'da Holbrook Kasabasında bir motel olan Wigwam Motel, meşhur Route 66 karayolunun yakınında olduğu için özellikle turistlerin dikkatini çekiyor. Kızılderili çadırlarını model alarak 1950 yılında inşa edilmiş odalardan oluşan bir köy-motel burası. Geceliği 45 dolar.

8- Yunak Evleri (Ürgüp): Ürgüp'ün merkezinde bulunan otel eski ve yeni değerli mobilyalarla dekore edildi. Yunak Evleri, birbirinden farklı 29 kaya odası ile dünyanın en eski ve en havalı mağara oteli olmaya aday. Evlerin en önemli özelliği, kışları sıcak, yazları serin olması.

9- Ouinta Real Zacatecas (Meksika): 17'nci yüzyıldan kalma bir boğa güreşi arenasında inşa edilen otel, koloni mimarisindeki eski Meksika'yı hissetmek isteyenler için ideal. Arena artık kullanılmıyor. Gecelik oda fiyatları 350 dolardan başlıyor.

10- Madonna Inn (ABD): Kaliforniya'daki 109 odalı otelin her odası farklı bir renk ve tema ile döşenmiş, ister Amerikan Güzeli filmini çağrıştıran, ister Napolyon temalı bir odada kalmak mümkün.


 

 


Bet Siteleri
Mariobet
Tipobet
Efesbahis
site by abcmedya